IEM Katowice 2023 (CS:GO)

Laika periodā no 4. līdz 12. februārim, Polijas pilsētā Katovicē, norisinājās CS:GO turnīrs IEM Katowice 2023, kurā Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis, ar komandu Team Liquid, izcīnija dalītu 3-4. vietu, savukārt Helvija “broky” Saukanta komanda FaZe Clan turnīru noslēdza dalītajā 7-8. vietā.

Team Liquid turnīra grupu etapu iesāka ar 2:0 uzvaru (Inferno - 16:13, Overpass - 16:6) pār komandu IHC, taču pēcāk, divās kartēs pēc kārtas (Inferno - 5:16, Anubis - 17:19), tika atzīts komandas Natus Vincere pārākums.

Lai tomēr nodrošinātu sev vietu izslēgšanas kārtas spēlēs, Team Liquid sīvā trīs karšu sērijā (Nuke - 16:12, Overpass - 13:16, Anubis 16:11) apspēlēja komandu Spirit, un pēcāk līdzīgā manierē (Inferno - 14:16, Overpass - 16:11, Mirage - 16:13) aizlika kāju priekšā arī broky pārstāvētajai FaZe Clan.

Turnīra ceturtdaļfinālā Team Liquid izdevās apspēlēt komandu Vitality ar sērijas rezultātu 2:1 (Overpass - 19:17, Nuke - 7:16, Mirage - 16:12), taču pusfinālā pretī stājās turnīra čempionvienība G2, kas ātri vien, divās kartēs pēc kārtas (Anubis - 10:16, Inferno 11:16), tika galā ar Team Liquid.

Team Liquid parādītais sniegums nopelnija komandai prēmiju 80,000 USD apmērā. YEKINDAR turnīru noslēdza ar HLTV reitingu 1.05 un bija turnīra labākais spēlētājs kategorijā ”Opening Kills.

Komandas FaZe Clan stāsts turnīrā bija samērā līdzīgs - turnīra pirmajā dienā gūta uzvara divās kartēs (Ancient - 16:5, Nuke - 16:12) pār komandu Spirit, taču pēcāk piedzīvots zaudējums pret komandu G2 ar sērijas rezultātu 0:2 (Nuke - 14:16, Ancient - 7:16).

Turpinājumā broky ar komandas biedriem visai ātri, divās kartēs pēc kārtas (Inferno - 16:11, Ancient - 16:3), tika galā ar komandu IHC, līdz pretī stājās YEKINDAR pārstāvētā komanda Team Liquid, kas tad arī pielika punktu FaZe Clan gājienam turnīrā.

FaZe Clan parādītais sniegums nopelnija komandai prēmiju 24,000 USD apmērā. broky turnīru noslēdza ar HLTV reitingu 1.06 un bija sestais labākais spēlētājs turnīrā kategorijā ”1+kill rounds.

Ardis “ardiis” Sveranieks (Valorant)

Laika periodā no 13. februāra līdz 4. martam, Brazīlijas pilsētā Sao Paulo, norisinās Valorant turnīrs VALORANT Champions Tour 2023: LOCK//IN, kurā Ardis “ardiis” Svarenieks, ar komandu NRG, izcīnijis dalīto 5-8. Vietu.

Turnīra pirmajā kārtā NRG, ar sērijas rezultātu 2:0 (Icebox - 13:11, Haven - 13:9), apspēlēja komandu KOI, savukārt turnīra otrajā kārtā tika gūta uzvara trīs karšu sērijā (Lotus - 12:14, Haven - 13:1, Icebox - 13:7) pār komandu Giants.

Turnīra ceturtdaļfinālā NRG pretī stājās komanda LOUD, kas šoreiz nebija pa zobam ardiis un viņa komanda biedriem, un tika piedzīvots zaudējums ar sērijas rezultātu 1:2 (Split - 3:13, Pearl - 15:13, Fracture - 16:18).

NRG parādītais sniegums nopelnija komandai prēmiju 25,000 USD apmērā. ardiis turnīru noslēdza kā sava komandas labākais spēlētājs kategorijā “Average Damage per Round” (153.6).

The Prodigies (CS:GO)

Komanda The Prodigies, kuru šajā sezonā pārstāv latviešu spēlētāji Kristers “keen” Dārznieks un Roberts “Shield” Tipsis, kā arī treneris Miks “Independent” Siliņš, februārā mēnesī kopumā aizvadija desmit ESEA 44. sezonas Advanced divīzijas spēles, kurās tika gūtas sešas uzvaras un piedzīvoti četri zaudējumi. Sezonas kopvērtējuma tabulā, The Prodigies pašlaik 88 komandu konkurencē ierindojas 28. vietā.

Tāpat arī, laika periodā no 12. līdz 16. februārim, tiešaistē, komanda piedalijās European Pro League 2nd Division Season 1 turnīrā, kur tika izcīnīta godpilnotā 2. vieta, kas komandai nopelnija prēmiju 3,000 USD apmērā un vietu European Pro League Season 6 turnīrā.

Pēcāk gan European Pro League Season 6 turnīrs izvērtās pagalam neveiksmīgs, jo piedzīvotie zaudējumi pret komandām ECLOT (Inferno - 12:16, Nuke - 11:16) un Into the Breach (Mirage - 11:16, Anubis - 16:5, Inferno - 14:16), The Prodigies ierindoja turnīra pēdējā vietā.

ESL Impact Season 3 European Division (CS:GO)

Laika periodā no 17. līdz 18. februārim, tiešaistē norisinājās pirmais atvērtais atlases turnīrs uz sieviešu līgas ESL Impact 3. sezonas Eiropas divīziju, un tajā piedalijās divas latviešu spēlētājās - Anna “Ann4“ Laurinoviča, ar komandu OUTCASTS, un Ieva “mikeri” Skrastiņa, ar komandu flawless.

Abu latviešu spēlētāju pārstāvētās komandas turnīru aizvadija veiksmīgi, 23 komandu konkurencē nonākot līdz noslēdzošajai, pēdējai spēļu kārtai, kurā tās tikās viena ar otru. Šoreiz, sīvā trīs karšu duelī ar sērijas rezultātu 2:1 (Overpass - 16:14, Inferno - 16:19, Mirage - 16:6), pārāka izrādijās Ann4 pārstāvētā komanda OUTCASTS, kas pateicoties gūtajai uzvarai sev nodrošina vietu 3. sezonas Eiropas divīzijas ESL Impact līgas sacensībās.

Savukārt, jau pēc nedēļas, laika periodā no 24. līdz 25. februārim, tiešaistē, norisinājās arī otrais atvērtais atlases turnīrs, kurā jau atkal starp dalībniecēm bija manāma mikeri ar komandu flawless. Arī šoreiz mikeri komandas sniegums turnīra gaitā bija vainagojies panākumiem, jo jau atkal komanda bija nokļuvusi līdz izšķirošajai spēļu kārtai. Taču, par spīti labākajiem centieniem, arī šoreiz noslēdzošajā sērijā tika piedzīvots sērijas zaudējums trīs kartēs ar rezultātu 1:2 (Inferno - 16:8, Anubis - 17:19, Overpass - 3:16).

ESL Impact līgas 3. sezonas Eiropas divīzijas spēles sāksies 8. martā un tās ietvaros komandas cīnīsies par kopējo balvu fondu 9,000 USD apmērā, un trīs garantētām vietām ESL Impact līgas 3. sezonas LAN Finals turnīrā.

Baltic Blastoff (CS:GO)

Laika periodā no 24. līdz 26. februārim, tiešaistē, norisinājās Baltijas mēroga turnīrs Baltic Blastoff, kurā komandai Wolsung neizdevās gūt uzvaru un kvalificēties RES Western European Masters: Spring 2023 turnīram, kura uzvarētājs nodrošinātu sev vietu BLAST Spring Showdown sacensībās.

Turnīra pirmajā kārtā tika atzīts čempionvienības SD Invicta pārākums ar sērijas rezultātu 1:2 (Nuke - 7:16, Inferno - 19:17, Mirage - 9:16), taču pēcāk sekoja divas pārliecinošas uzvaras pār komandām Bleiz (Ancient - 16:0, Inferno - tehniskā uzvara) un EstViki (Inferno - 16:8, Nuke - 16:14). Wolsung ceļam turnīra punktu pielika komanda sYnck, kas uzvarēja sēriju ar pārliecinošu 2:0 (Inferno - 16:7, Mirage - 16:10).

Wolsung komanda turnīrā piedalijās ar sekojošos sastāvu: Reinis “hyskeee” Grīnbergs, Krists “msn” Kalniņš, Matīss “raw” Rajunčus, Kristaps “krii” Bricis, Markuss “Sqreet” Gleizds, un rezerves spēlētājs Bruno “Gekons” Gailītis.