Zemāk atradīsi Latvijas esporta vēstures nozīmīgākos notikumus.

Ja esam palaiduši garām kādu vēsturisku notikumu, iesūti informāciju par šo notikumu un mēs izskatīsim tā pievienošanu šai sadaļai.

Foto: Apollo.lv

Pirmā sponsorētā Counter-Strike komanda Latvijā

Tehnoloģiju uzņēmums Samsung kļūst par Latvijas Counter-Strike 1.6 komandas eclipse galveno sponsoru nodrošinot komandai finansiālu atbalstu un vietu treniņiem. Pateicoties Samsung sniegtajam atbalstam, komanda pēcāk izcīna augsto 5-8. vietu World Cyber Games 2004 turnīrā Sanfrancisko, ASV.

Pirmais Rīgas Domes atbalstītais esporta turnīrs

Rīgas mākslas telpas izstāžu zālē norisinās Baltijas mēroga esporta turnīrs Riga eSports Festival (RESF), kura organizēšanai Rīgas Dome piešķīrusi 10 000 latu. Sacensības noris divās dažādās disciplīnās - Counter-Strike 1.6 un FIFA 2010.

Foto: Goexanimo

Tiek atklāts pirmais Goexanimo esporta klubs Sarkandaugavā

Goexanimo Sarkandaugavas esporta klubs bija vieta, kur spēlētāji varēja satikt līdzigi domājošus vienaudžus un iegūt savu pirmo LAN turnīru pieredzi piedaloties CS:GO un League of Legends turnīros, kas norisinājās katru nedēļas nogali.

Goexanimo Sarkandaugavas esporta klubs tika slēgts 2016. gada rudenī.

Foto: Goexanimo

Tiek atklāts otrais Goexanimo esporta klubs Vecrīgā

Goexanimo Vecrīgas esporta klubs bija vieta, kur cilvēki varēja ne vien sacensties par balvām piedaloties daudz un dažādos turnīros, bet arī dzen satikt draugus, lai kopā uzspēlētu video spēles, galda spēles vai vienkārši iemalkotu kādu atspirdzinošu dzērienu.

Goexanimo Vecrīgas esporta klubs tika slēgts 2020. gada 15. maijā.

Foto: Tet

Tiek dibināta Baltijas Esports Līga (BESL Pro)

Goexanimo, sadarbībā ar Lattelecom, izveido pirmo Baltijas Esporta Līgu, kur 5 sezonu garumā tiek izspēlētas naudas balvas vairāk kā 60,000 EUR apmērā. Līgas ietvaros spēlētāji sacenšas tādās disciplīnās kā CS:GO, League of Legends, Rocket League un PUBG. Katras sezonas labākās komandas savā starpā tiekas sezonas finālos, kas tiek aizvadīti HyperTown festivāla ietvaros uz lielās esporta skatuves.

Baltijas Esporta Līgas darbība tika pārtraukta 2020. gada 15. februārī.

sharyk pievienojās Toronto Defiant

Tiek paziņots, ka latviešu Overwatch Contenders līgas spēlētājs Normunds “sharyk” Faterins ir oficiāli pievienojies komandai Toronto Defiant, kas ir viena no Overwatch League frančīzes komandām.

Foto: HyperTown

e-Basketbols klātienē uz lielās skatuves

Latvijas Basketbola Savienība, sadarbībā ar Baltijas Esporta Līgu, organizē e-Basketbola izlašu spēli starp Latvijas un Igaunijas valstsvienībām. Spēle tika aizvadīta klātienē komandām tiekoties uz HyperTown Riga 2019 esporta skatuves, kur, savu fanu priekšā, Latvijas izlase svinēja uzvaru ar rezultātu 79-60.

Foto: FaZe Clan Twitter

broky pievienojās komandai FaZe

Tiek oficiāli paziņots, ka Latviešu CS:GO spēlētājs Helvijs “broky” Saukants pamet komandu Epsilon un turpinās savu karjeru komandā FaZe Clan, kas ir viena no vispopulārākajām esporta organizācijām visā pasaulē.

Foto: overwatchlatvia.lv

Latvijas Overwatch izlase piedalās pasaules čempionātā

ASV pilsētā Anaheimā, starptautiskās datorspēļu konferences “BlizzCon” ietvaros, norisinās pasaules čempionāts spēlē Overwatch, kurā piedalās arī Latvijas izlase. To pārstāvēt devušies Niklāvs “TrUsTeMiX“ Kalnakārklis, Pavels “Hapkotuk“ Voitkevics, Valts Jānis “madPI“ Grasis, Artūrs “teeja“ Slikšāns, Andris “Xapee“ Lukjanovs, Nils “Buhenvalds“ Dzenis, kā arī treneris Gints “Mentality” Grasis.

Attēls: Latvijas Basketbola savienība

Tiek dibināta Latvijas e-Basketbola līga (LeBL)

Latvijas Basketbola savienība, sadarbībā ar Goexanimo, izveido pirmo Latvijas e-Basketbola līgu, kuru atbalsta tādi uzņēmumi kā LMT un Pafbet. Līgas ietvaros Latvijas labākie NBA2k spēlētāji sacenšās savā starpā, lai pierādītu sevi un izcīnītu sev iespēju pārstāvēt Latvijas izlasi FIBA Esports Open turnīros. 

Latvijas e-Basketbola līgas darbība tika pārtraukta līdz ar otrās sezonas izskaņu 2021. gada 22. aprīlī.

Attēls: Goexanimo

YEKINDAR paraksta līgumu ar Virtus.Pro

Tiek oficiāli paziņots, ka Latviešu CS:GO spēlētājs Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis pamet komandu pro100 un turpinās savu karjeru komandā Virtus.Pro, kas ir viena no visplašāk pazīstamajām esporta organizācijām visā pasaulē.

Attēls: FIBA

Latvijas e-Basketbola izlase piedalās FIBA Esports Open turnīros

FIBA, sadarbībā ar Goexanimo, organizē pirmo e-Basketbola izlašu turnīru sēriju, kas saucās FIBA Esports Open. Turnīru sērija sastāv no trīs turnīriem un tajos piedalās arī Latvijas izlase. Pirmā turnīra ietvaros Latvija finišē 6. vietā 9 komandu konkurencē, otro turnīru Latvija noslēdz dalītajā 5-8. vietā 17 komandu konkurencē, savukārt, trešajā turnīrā Latvija izcīna 2. vietu 16 komandu konkurencē.

Attēls: Goexanimo

Latvieši piedalās CS:GO Major turnīrā

Aizvadot kvalifikācijas ciklu uz PGL Major Stockholm 2021 turnīru tiek noskaidrots, ka pirmo reizi Latvijas esporta vēsturē spēlēs izstrādātāja VALVE atbalstītajā CS:GO Major sērijas turnīrā piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas - Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis un Helvijs “broky” Saukants.

Attēls: Goexanimo YouTube

CS:GO Major turnīrs latviešu valodā

Goexanimo paziņo, ka ir ieguvuši tiesības retranslēt PGL Major Stockholm 2021 turnīru, kas nozīmē, ka pirmo reizi Latvijas esporta vēsturē CS:GO Major turnīram sekot līdzi varēs arī latviešu valodā. Pateicoties LMT atbalstam, turnīru 12 dienu garumā var vērot Goexanimo YouTube kanālā, kur par spēļu komentēšanu latviešu valodā ir parūpējušies pašmāju labākie komentētāji un cilvēki no komūnas.

Foto: cyber.sports.ru

Latvietis spēlē uz CS:GO Major turnīra lielās skatuves

Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis kļūst par pirmo latviešu spēlētāju Latvijas esporta vēsturē, kurš spēlē uz lielās skatuves klātienes skatītāju priekšā spēlēs izstrādātāja VALVE atbalstītā CS:GO Major sērijas turnīrā (PGL Stockholm 2021).

Bilde: Goexanimo

Spēļu sarunāšanas skandāls Latvijas esportā

Balstoties uz Goexanimo rīcībā pieejamo informāciju un materiāliem, pirmo reizi Latvijas esporta vēsturē izcēlušās pamatotas aizdomas par to, ka Latviešu CS:GO komandas Tranquillum spēlētāji, kopā ar citām iesaistītajām personām, ir nodarbojusies ar spēļu rezultātu sarunāšanu (matchfixing).

Spēlēt.lv kļūst par CS:GO komandas wolsung ģenerālsponsoru

Pateicoties dzīvesstila žurnāla Spēlēt.lv atbalstam, CS:GO apvienība wolsung, kuru savā laikā pārstāvējuši tādi spēlētāji kā Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis un Helvijs “broky” Saukants, kļūst par profesionālu, pilna laika esporta komandu, kurai tiek nodrošinātas algas un, sadarbībā ar A/S Capital, īpaši komandai pielāgota treniņzāle.

Foto: PGL

Latvietis uzvar CS:GO Major sērijas turnīru

Helvijs “broky” Saukants, kopā ar komandu FaZe Clan, kļūst par pirmo latviešu spēlētāju Latvijas esporta vēsturē, kurš uzvar spēlēs izstrādātāja VALVE atbalstītu CS:GO Major sērijas turnīru (PGL Major Antwerp 2022).

Foto: Riot Games

Latvietis uzvar Valorant Masters sērijas turnīrā

Ardis “ardiis” Svarenieks, kopā ar komandu FunPlus Phoenix, kļūst par pirmo latviešu spēlētāju Latvijas esporta vēsturē, kurš uzvar spēlēs Valorant Masters sērijas turnīru (VCT 2022: Stage 2 Masters - Copenhagen)

Bilde: Team Liquid Twitter

YEKINDAR pievienojās Team Liquid

Tiek paziņots, ka latviešu CS:GO spēlētājs Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis ir noslēdzis savas saistības ar komandu Virtus Pro un oficiāli pievienojās komandai Team Liquid, kas tiek uzskatīta par vienu no vispopulārākajām esporta organizācijām visā pasaulē.

Latvietis izcīna Intel Grand Slam titulu

Helvijs “broky” Saukants, kopā ar komandu FaZe Clan, pateicoties uzvarām IEM Katowice 2022, EPL Season 15, IEM Cologne 2022 un EPL Season 17 turnīros, kļūst par pirmo latviešu spēlētāju Latvijas esporta vēsturē, kurš izcīna prestižo Intel Grand Slam titulu, kura galvenā balva ir 1 miljons ASV dolāru.

Foto: FaZe Clan Twitter

Pirmais Latvijas esporta miljonārs

Helvijs “broky” Saukants kļūst par pirmo Latvijas esportistu, kurš savas karjeras ietvaros, balvu fondu prēmijās, nopelnījis vairāk kā 1 miljonu ASV dolāru.