Reglamenti

Esporta definīcija

Esports, saīsinājumā no elektroniskais sports, ir organizētas vairāku spēlētāju videospēļu sacensības, kurās dalībnieki piedalās individuāli vai komandās.

Latvijas Elektroniskā Sporta federācija pārstāv, un savās kompetencēs iekļauj, šādas esporta disciplīnas – Counter-Strike, Dota 2, Rocket League, Overwatch, Valorant, League of Legends, PUBG, Fortnite, FIFA, eFootball, NBA 2K, NHL, TeamFight Tactics, Street Fighter, Hearthstone, un citas disciplīnas.

Tiesāšanas pamatprincipi un punktu sistēmas

Esports sevī ietver daudz un dažādas disicplīnas, kur katrā no tām ir savi, spēlei specifiski tiesāšanas principi un punktu sistēmas. Par šo principu un sistēmu reglamentēšanu atbildīgi ir sacensību tiesneši, kas pirms sacensību sākuma publicē nolikumu, kurā sīki un detalizēti ir aprakstīta sacensību norises kārtība un izspēles formāts.

Atkarībā no dalībnieku skaita, un norises vietas (klātienē vai tiešsaistē), sacensības var aizvadīt izmantojot vienu izspēles formātu, vai, nepieciešamības gadījumā, tās var tikt sadalītas vairākos etapos, kuros tiek sakombinēti vairāki izspēles formāti. Ar populārākajiem esporta disciplīnu izspēles formātiem iepazīties vari šeit.

Zemāk iespējams iepazīties ar populārāko esporta disciplīnu spēļu norises pamatprincipiem:

  1. Counter-Strike
  2. Dota 2
  3. Rocket League
  4. Overwatch (izstrādes procesā)
  5. Valorant (izstrādes procesā)
  6. League of Legends (izstrādes procesā)
  7. PUBG
  8. Fortnite
  9. eFootball (izstrādes procesā)

Dopinga apkarošanas pasākumi

Eiropas Antidopinga konvencijas Nr. 135 īstenošana esporta federācijā ietver vairākus pasākumus, lai nodrošinātu atbilstību un veicinātu godīgu spēli. Šeit izklāstīts ir vispārīgs process un tuvāko gadu plāns, kā federācija rīkosies, lai to ievērotu.

Izlašu veidošana un trenēšana

Nacionālās esporta komandas atlases process ir visaptveroša un pārredzama procedūra, kas paredzēta, lai apzinātu un piesaistītu augstākās klases talantus, tostarp esošos augsta līmeņa spēlētājus, kas pārstāvētu mūsu valsti starptautiskajā arēnā.

Šī procesa mērķis ir nodrošināt taisnīgumu, integrāciju un meritokrātiju, un ņemot vērā esporta specifiskās vajadzības un dinamiku, izveidot spēcīgu un saliedētu vienību, kas spēj sacensties starptautiskās arēnas augstākajā līmenī.

Šāda pieeja nodrošina, ka mūsu izlase gūst labumu no pārbaudītu talantu un jauno zvaigžņu apvienojuma, veicinot dinamisku un konkurētspējīgu komandas vidi. Šajā procesā tiek ievērotas arī godīguma un iekļaušanas vērtības esporta kopienā.

Iepazīties ar spēlētāju atlases kritērijiem un procesu vari šeit.

Treneru kvalifikācija un apmācība

Esporta treneris ir kvalificēts profesionālis, kurš uzņemās atbildību par komandas un individuālo spēlētāju vadību un attīstību. Šī amata pamatā ir dziļa izpratne par konkrētās esporta disciplīnas spēles mehāniku un niansēm, kā arī, spēja formulēt un pielāgot stratēģijas atbilstoši disciplīnas kopējām tendencēm un pretinieku spēles stilam.

Ar esporta treneru pienākumiem, prasmēm, prasībām, kā arī apmācības procesu, vari iepazīties šeit.

Tiesnešu kvalifikācija un apmācība

Esporta sacensību tiesnesis ir kvalificēts profesionālis, kurš uzņemās atbildību par sacensību sagatavošanās procesu un to veiksmīgu novadīšanu. Šī amata pamātā ir dziļa izpratne par esporta sacensību organizēšanu konkrētās disciplīnas ietvaros, kā arī, spēja efektīvi komunicēt un risināt problēmsituācijas.

Ar esporta tiesnešu pienākumiem, prasmēm, prasībām, kā arī apmācības procesu, vari iepazīties šeit.